Fotografia muzealiów i digitalizacja zbiorów

 • Dla kogo?

  Muzea i instytucje kultury

  Dla muzeów w całej Polsce wykonujemy digitalizacje zbiorów muzealnych. Wykonujemy zarówno fotografie, prezentacje 360° oraz skany dokumentów i książek. Naturalnie łączy się to z zaspokajaniem również innych potrzeb tych instytucji – wykonujemy zdjęcia do katalogów wystaw, książek oraz obsługujemy imprezy muzealne – zarówno w zakresie relacji foto, jak i reportażu wideo).

  Galerie i prywatni kolekcjonerzy

  Na potrzeby galerii i kolekcjonerów wykonujemy gotowe katalogi w formie pięknie wydanej, nowoczesnej książki czy albumu lub po prostu fotografujemy obraz, rzeźbę lub dowolny przedmiot do umieszczenia we własnej publikacji lub prezentacji internetowej. Mogą to być również prezentacje 360° lub skany przedmiotów płaskich.

  Artyści

  Dla studentów i indywidualnych artystów mamy ofertę dopasowaną do każdej kieszeni. Sprawdźcie! Możecie mieć piękne portfolio za mniej niż się wydaje. Również, jak w przypadku galerii, możemy od razu ubrać je w graficzną szatę i nadać fizyczną formę książki lub albumu albo dostarczyć w postaci cyfrowych plików do umieszczenia w www lub mediach społecznościowych.

 • Dlaczego my?

  Standardy NIMOZ-u

  Przy wykonywaniu digitalizacji stosujemy standardy opracowane przez Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów.

  Zawsze wiernie
  oddane kolory

  W całym procesie produkcji i postprodukcji stosujemy system kontroli barwy oparty na sprzęcie i oprogramowaniu firmy x-rite. Kolory na Państwa stronie internetowej, w publikacjach czy wydrukach wielkoformatowych będą zawsze wiernie oddane.

  Najwyższa
  jakość produkcji…

  Używamy tylko pełnoklatkowych kamer Canon i profesjonalnych obiektywów. Również tych z optyczną korektą perspektywy. Posiadamy specjalistyczny obiektyw makro o powiększeniu 5x, dzięki którym możemy swobodnie fotografować nawet najmniejsze punce.

  …i postprodukcji

  Postprodukcję materiałów wykonujemy na sprzęcie Apple i oprogramowaniu Adobe – światowych liderach w branży fotograficznej.

  Jesteśmy wszędzie!

  Przyjedziemy do Państwa i wykonamy pracę na miejscu. Oczywiście zawsze można skorzystać z naszego studia we Wrocławiu.

  Kochamy naszą pracę

  Jesteśmy pasjonatami naszej pracy i dlatego zawsze staramy się wykonać ją jak najlepiej potrafimy (a potrafimy dużo :))

 • Jak to działa?

  Skontaktuj się z nami!

  Najlepiej napisz e-maila na adres biuro@pf4.eu i napisz co potrzebujesz sfotografować. Żeby przyśpieszyć wycenę warto podać ilość przedmiotów oraz wielkość największego i najmniejszego z nich 🙂

  Wycena

  Zazwyczaj w ciągu godziny (maksymalnie kilku godzin) dostaniesz wycenę i – jeżeli Ci się spodoba, a wiemy, że spodoba 🙂 – to możemy umawiać szczegóły sesji i jej termin.

  Produkcja

  Przyjeżdżamy z naszym mobilnym studiem i działamy. Ponieważ często mamy do czynienia z dziełami sztuki o dużej wartości, a nawet bezcennymi warto oddelegować pracownika, który będzie opiekował się powierzonymi artefaktami. Jednakże nie jest to obowiązkowe – umiemy się obchodzić z muzealiami, a nasi pracownicy są odpowiednio przeszkoleni.

  Postprodukcja

  Zazwyczaj postprodukcję, czyli odpowiednik dawnej pracy w ciemni wykonujemy na bieżąco razem z sesją zdjęciową. Jednakże, jeżeli czasu podczas produkcji jest mało albo potrzeba więcej czasu przy komputerze (możemy np. usunąć tło z fotografowanych przedmiotów), to “zabieramy robotę do domu”. Ale zawsze pamiętamy, że czas to pieniądz! 🙂

  Gotowy produkt

  Na ten czeka się różnie. W przypadku, kiedy produkcja i postprodukcja odbywają się równolegle, otrzymasz cyfrowe wersje plików od razu w dniu sesji (na serwerze, płycie, pendrajwie – jak Ci wygodniej). Jeżeli zamówisz książkę lub album, to zazwyczaj trzeba poczekać 3-5 dni. Wszystko zależy od Twoich potrzeb!

 • Kontakt

  Nie ma złych pytań! Na wszelkie bardzo chętnie odpowiemy. Jesteśmy do dyspozycji od 9:00 do 17:00. Działamy na terenie całej Polski!

  +48 696 144 024
 • Publikacje

  Wybrane publikacje z fotografiami Pracowni PF4.